čtvrtek 20. září 2012

mušlička shell

Snad každý z nás si na památku z prázdnin či dovolené u moře přiveze pár mušliček, škebli, trochu písku, krabí nožku nebo mořského koníka. V chaosu a spěchu všedních dní nám perleťová mušlička připomene ojedinělé chvíle na mořském pobřeží.Přívěsek je ušit nymo nití na šité šperky. Použila jsem bílý a průsvitný rokajl, bílé a průsvitné mačkané perličky, oboje českého původu, nejmenší matný rokajl a šicí nit je japonského původu.


Zajímavý a efektní tvar šroubovice mu dodává cellini spirála, která využívá rozdílných velikostí korálků a perliček. Přívěsek je navlečen na bílém, koženém pleteném řemínku, zapíná se na kovovou karabinku a koncovku stříbrné barvy. Délka náhrdelníku je 46 cm, šířka přívěsku je cca 7 cm, tloušťka podlouhlé mušle je cca 2.3 cm.


A už se těším, až si od moře přivezu další mušličku. Šitý šperk z korálků a perliček byl vytvořen s radostí a potěšením z práce v přítomnosti drzého kocoura a mazlivé kočičky. Mušle je nijak neuchvátila, co není k jídlu, jako by nebylo. Prostě - jiná stupnice hodnot.