sobota 19. července 2014

síťkovaný

Síťovka je pro mne symbolem odpoledního nakupování v dětství, běžně ji používali všichni. Byla lehká, skladná, každodenní obživa se řešila nákupem chleba, mléka a něco k tomu. Dnešní megakoše v hypermarketech jsou pro mne symbolem nehorázného plýtvání. Čímpak to, že před 30 lety jsme neumřeli hladem při nákupu do malé síťovky ? Nebo lidem dorostly další dva žaludky ?
Černá barva není pro mne barvou smutku. Mám ji moc ráda, dá se skvěle kombinovat a s vhodným drobným oživením je vždy elegantní. Do této kategorie řadím i tento náramek. Je šit vlascem Raptor z místních rybářských potřeb a z černých perliček. Charakter masivní sítě z mačkaných korálků zjemňují drobnější rokajlové perličky, obojí české výroby.
Zapínání je řešeno perličkovými smyčkami s karabinkami, je pevné, spolehlivé. Obvod náramku po zapnutí je 19 cm, šířka 4.8 cm. 
 
Náramek byl ušit s láskou a potěšením v nekuřáckém prostředí v přítomnosti kocoura a kočičky. Náramek neřeší, zato přinesený nákup dokonale prověří, co kdyby se tam našlo i něco pro kočku !