úterý 29. září 2015

jelínek

Babí léto - moje nejoblíbenější část roku. Před týdnem jsme byli v ZOO. Jeleni všech druhů hekticky troubili, či spíše pískali, chrčeli a ryčeli a snažili se vetřít do přízně laním, prostě říje. 
Zlákána nádherným počasím jsem vyrazila na svižnější procházku lesem poblíž našeho domu. Předtím jsem se vydatně napila a důsledek na sebe nedal dlouho čekat - musela jsem odbočit na křižující chodníček. Za mnou šustot, otočím se a JELEN ! Dnes říkám jelínek, jeho paroží mělo tak 3 výhony, ale zblízka a s čerstvou zkušeností ze ZOO se zdál být obrovký ! Krve by se ve mně nedořezal. Dala jsem se na útěk, nicméně po několika krocích mi došlo, že kdyby skutečně chtěl, tak mě dostihne pár skoky a proto by bylo lepší na něj vidět. Otočila jsem se, jelen stále na původním místě se také otočil a houpavým, líným během odklusal dále do lesa. Úúúf, cestou domů jsem se ještě dlouho ohlížela.
Jelínek je paličkován z modré a světle hnědé perlovky podle starého klasického ruského vzoru. Bílá silnější vložená kroucená příze je sněhurka. Po absolvování kurzů zakončování krajky jsem se snažila zakončení udělat správně a elegantně, nejen protáhnout do rubu a zaškrobit, jak je běžným nešvarem. Snad to někdo ocení.Velikost cca 15x20 cm. Je za sady upomínkových předmětů - jelen, holubice, srdce a pod., kterými s potěšením obdarovávám kamarádky, příbuzné a spolupracovnice, které nepaličkují. A chci věřit tomu, že jejich nadšená radost je skutečná.